Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przygotowanie magazynu i hali przemysłowej na okres jesienno-zimowy

2018-09-05
Przygotowanie magazynu i hali przemysłowej na okres jesienno-zimowy

Kiedy kończy się okres letni, temperatury zaczynają spadać, a dni stają się coraz krótsze. Jest to najlepszy moment, aby zacząć przygotowywać magazyny oraz hale przemysłowe na nadchodzące pory roku – jesień i zimę. Zgodnie z przepisami, pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach (minimum 14ºC, jeśli wykonywana jest praca fizyczna i 18ºC dla pracy biurowej).

Doskonałą barierę chroniącą magazyn przed stratami ciepła tworzą kurtyny paskowe PCV. Aby izolacja termiczna była wystarczająca, należy zadbać o właściwy montaż tych elementów, pozbawiony zbyt dużych prześwitów. Drzwi foliowe tworzą także znakomitą barierę dźwiękoszczelną. Jeżeli chcemy zyskać maksymalne parametry izolacyjne, folia PCV musi charakteryzować się odpowiednią grubością, a zakładki trzeba wykonać w taki sposób, żeby jak najmniej ciepła uciekało na zewnątrz.

Dobór odpowiedniego oświetlenia do magazynu

Oświetlenie magazynu i hali w okresie, kiedy szybko robi się ciemno ma kluczowe znaczenie. Istotne są także koszty eksploatacji, dlatego warto wybierać takie przemysłowe lampy LED, które zapewniają wystarczającą ilość światła, a przy tym pozwolą zaoszczędzić na rachunkach. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oświetlenia przemysłowego, m.in.: reflektory, podłużne lampy wiszące, naścienne lampy LED, podłogowe panele LED i wiele innych. Odpowiednie oświetlenie hali magazynowej znacznie poprawia komfort pracy zatrudnionych osób, a przy tym wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa, minimalizując ryzyko wypadków.

Oświetlenie hali produkcyjnej można podzielić na ogólne, miejscowe oraz złożone. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od panujących warunków, a także od rodzaju wykonywanej pracy. Dla wygody, np. do odczytywania informacji z kodów paskowych, można zastosować lampy magazynowe mobilne.

Bardzo ważne jest także zapewnienie wystarczającego oświetlenia na zewnątrz, przed obiektem. W tym celu doskonałym pomysłem może być naświetlacz LED 50W z czujnikiem, gwarantujący równomierne światło. W ofercie sklepu do dyspozycji klientów oddajemy ponadto naświetlacze 10W, 20W oraz 30W.

Bogaty asortyment oświetlenia do hali i magazynu

Aby spełnić oczekiwania klientów, pragnących przygotować swoje obiekty do zbliżającego się sezonu jesienno-zimowego, wkrótce wprowadzimy do oferty szereg nowych produktów. Wśród nich znajdą się m.in. oprawy przemysłowe LED o natężeniu światła 30 000lm, naświetlacze LED, oprawy na led tube (dawne świetlówki liniowe), lampy uliczne parkingowe do ustawienia przed halami, jak również oprawy dedykowane do pracy w chłodniach.

Oprawa oświetleniowa LED powinna gwarantować stabilność oraz utrzymanie parametrów technicznych przez cały okres eksploatacji, nawet w trudnych warunkach. Wybierając oświetlenie do hal i magazynów, należy też kierować się obowiązującymi normami PN-EN 12665:2008 oraz PN-EN 12464-1:2004. Co ważne, naświetlacz ledowy nie może wpływać negatywnie na oczy pracowników, a przy tym powinien generować jak najmniejszą ilość ciepła, aby nie oddziaływać negatywnie na przechowywane towary.

pixel