Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kotary magazynowe

( ilość produktów: 20 )

Kotara magazynowa (inaczej nazywane jako zasłona przemysłowa) jest także nazywana kurtyną. To produkt, który nie ogranicza ruchu i daje wiele różnych korzyści. W każdej chwili można przejść przez takie kurtyny, a pasy samoczynnie wracają do swojej pozycji. Poza tym kurtyny magazynowe często pełnią funkcje zastępcze dla ścian. Ich zastosowanie jest szerokie, a klienci doceniają wytrzymałość i niezawodność kotar magazynowych! Czym cechują się te produkty? Co warto wiedzieć o kotarach PCV magazynowych?

Niezawodne kotary PCV magazynowe

Dlaczego kotary PCV magazynowe są tak popularne? Warto wiedzieć, że są stosowane głównie w celu ograniczenia hałasu, pylenia i przedostawania się do środka zimnych podmuchów powietrza. Z ich pomocą doskonale osłonisz maszyny, wydzielisz miejsca pracy, czy też wyznaczysz strefy z częstymi zanieczyszczeniami. Co ciekawe, zamontowanie kotary magazynowej w danej części hali magazynowej może znacznie ograniczyć koszty budowy. Do wyboru masz wiele propozycji wysokiej jakości, które dobierzesz do danego miejsca i własnych potrzeb. 

Funkcjonalne kurtyny magazynowe

Kotary foliowe magazynowe to z pewnością funkcjonalne rozwiązanie, które warto zastosować w magazynie. Dają możliwość wydzielenia danych stref produkcyjnych i magazynowych. Ponadto, pozwalają segregować towary w odpowiednich sekcjach. Co warto wiedzieć o kotarach magazynowych? Te produkty tworzone są na bazie nowoczesnych technologii, co pozwala na ochronę przed kurzem, pyłem i przeciągami. Atutem jest osłona maszyn przed zabrudzeniami/ Kotara magazynowa stworzona z pasów PCV znacznie obniża poziom hałasu w danym miejscu. Nic więc dziwnego, że jej zastosowanie jest tak szeroki i różnorodne! Niezawodne kotary magazynowe z PCV odznaczają się wysokim współczynnikiem oporu cieplnego. To oznacza, że zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej. Wszędzie tam, gdzie trzeba wydzielić strefy magazynowe dla danych grup towarów z zachowaniem odpowiedniej temperatury, warto zastosować kotary paskowe magazynowe. W efekcie z powodzeniem utrzymasz zadaną temperaturę, ciesząc się funkcjonalnością kotar magazynowych. To z kolei przekłada się na kontrolowanie temperatury, wilgotności powietrza i zredukowanie kosztów energii cieplnej. 

Kotary magazynowe do zadań specjalnych

W sklepach, centrach logistycznych i dyskontach handlowych bardzo często stosuje się oddzielenie magazynu od strefy przyjmowania towarów. Kotary magazynowe pozwalają w tej sytuacji sprawnie oddzielić takie miejsca, ograniczać przeciągi, przedostawanie się kurzu oraz wymianę zimnych i ciepłych mas powietrza.  Kotara magazynowa wyróżnia się odpornością na działanie promieni UV, dzięki czemu może być stosowana także na zewnątrz. Aktualnie produkty tego typu są nieocenione praktycznie w każdym magazynie. Użytkownicy doceniają łatwość montażu, atrakcyjne ceny kurtyn magazynowych, ograniczenie hałasu, generowanie oszczędności i zachowanie wygody w miejscu pracy. Proces doboru kotary magazynowej jest zawsze kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim pamiętaj o swoich potrzebach. Być może zainteresują Cię również nasze paski do chłodni? Zapraszamy! 

pixel